Понеділок, 17.06.2019, 12:22
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
  Вхід на сайт
  Календар
  «  Червень 2019  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Наше опитування
  Оцініть мій сайт
  javascript:// javascript://
  Всего ответов: 12

  ...
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Чернелицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

   Історія школи

   Історія Чернелицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів


          

              Чернелицька середня загальноосвітня школа бере початок з 1944 року. Протягом 1944-47 навчальних років в школі навчалися тільки учні І-VII класів. Старша школа в даний період не функціонувала через відсутність школярів. Тільки в 1947 р. відбувся перший випуск 10 класу. Згодом в школі було створено бібліотеку з фондом 1070 книг. В 1949-50 н. р. працювало вже 16 класів з кількістю учнів - 446, обладнано хімічний, фізичний кабінети, шкільну майстерню в якій було 18 верстатів по дереву і 1 токарний верстат. В школі працювали гуртки: хімічний ,хоровий, танцювальний,духовий.

   Директорами Чернелицької десятирічки після встановлення радянської влади були:

   1945-1946 рр. -Грузін Ганна Іванівна;

   1946-1953 рр. -Каліушенко Іван Терентійович;

   1953-1954 рр. - Бабенко Тетяна Олександрівна;

   1954-1955 рр. - Гришак Микола Іванович;

   1955-1956 рр. - Баглай Віталій Петрович;

   1956-1959 рр. - Сеник Петро Михайлович;

   1959-1976 рр. - Недільський Василь Якович;

   1976-1994 рр. - Семовоник Дмитро Михайлович.

   З 1994 року навчальний заклад очолює Білецька Ганна Зіновіївна

    

   Чернелицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є однією з найсучасніших шкіл Городенківського району. У 60-х роках ми­нулого сторіччя школа складалася з 13 споруд старої австрійське та польської забудови. Тодішній директор навчального закладу Василь Якович Недільський добився виділення коштів для прое­ктування та будівництва школи на 1000 учнівських місць. У 1968 році розпочалися будівельні роботи.  Наприкінці серпня 1973 року школа з їдальнею на 400 місць, актовим залом на 600 місць, просторим спортивним залом, майстернями, водопроводом та внутрішніми туалетами і каналізацією була здана в експлуатацію. Загальна вартість будівельно-монтажних робіт становила 1 мільйон радянських карбованців.

   Нове приміщення школи введено в експлуатацію в 1973 році завдяки старанням та наполегливості колишнього її директора Недільського Василя Яковича. На той час це було одне з най­кращих шкільних приміщень в Івано-Франківській області. Сьо­годні в навчальному закладі навчається 169 учнів працює 40 пе­дагогів, з них 7 мають звання «учителя-методиста», 8 – «старшого вчителя», 70 відсотків є вчителями вищої категорії.

   Вчителі школи беруть участь в районних та обласних конкурсах  «Вчитель року » .

   Навчальний заклад очолює відмінник народної освіти Украї­ни Білецька Ганна Зіновіївна, її заступниками працюють Милимука Ольга Іванівна та Тузик Майя Василівна.

   Навчально-виховний процес у школі здійснюється на високому ідейному та навчально-методичному рівні. Адміністрація школи приймає необхідні заходи щодо належного забезпечення закладу навчальною літературою, підручниками, технічними засобами навчання, комп'ютерами. Директор користується заслуженим авторитетом не тільки у педагогічного колективу, учнів та їх бать­ків, але також і у жителів селища. Вона тричі обиралася депута­том Городенківської районної ради.

   Багато учнів школи є переможцями районних , обласних та всеукраїнських предметних олімпіад. Навчальний заклад прославила талановита, слабо зряча співачка Діана Каглян. Вона володарка гран-прі Все­українського конкурсу для дітей з обмеженими можливостями в номінації „Народна творчість-2004", пісенних фестивалів „Золотий тік-2006" і „Захід XXI століття - 2006", лауреат район­ної премії ім. Л. Мартовича 2006 року, гран-прі фестивалю „Пі­сенні медобори-2007" в місті Гусятин Тернопільської області, першої премії пісенного фестивалю „Хотинський піснецвіт" в          м. Хотин Чернівецької області та інших республіканських та місце­вих пісенних фестивалів, а з 2013 р. працює вчителем історії.

   У навчальному закладі функціонує історико-краєзнавчий музей, який заснований відповід­но до наказу № 75 03.02.1958 року. Ініціатором його створення був вчитель історії Кудибін Остап Омелянович. З 1969 року му­зеєм завідувала відмінник народної освіти, вчитель-методист Випасняк Розалія Григорівна. Головне завдання шкільного музею - до­помога педагогічному колективу у підвищенні успішності і по­глибленні якості знань дітей, розвитку їх здібностей, в утвер­дженні національної самосвідомості, вихованні підростаючого покоління в дусі патріотизму, гордості за свій рідний край, народ.

   З цією метою члени ради музею під керівництвом Микитюк О.К збирають, зберігають та досліджують пам'ятки історії та культури, речові, документальні та інші матеріали з іс­торії краю, створюють експозиції, стаціонарні та пересувні вистав­ки, на базі яких проводиться науково-освітня й ідейно виховна робота в школі.

   Працівниками музею проводиться масово-краєзнавча робота серед школярів та жителів селища.

   За успіхи у підвищенні ефективності навчально-виховного процесу, роботу з формування та збереження музейного фонду, пропаганди пам'яток природи,  історії і культури згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 13.06.05 №353 шкільно­му музею присвоєно почесне звання „Зразковий музей".

   Більше 10 років при Чернелицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів працює осередок молодіжної організації „Пласт", з рядів якої вийшло не одне справжнє, національно свідоме покоління українців. Сього­дні організація об'єднує 18 членів. Пластуни відзначаються серед інших учнів дисциплінованістю, сумлінним ставленням до на­вчання, уважністю, старанністю, доброзичливістю, фізичним розвитком, спортивною майстерністю та патріотизмом.

   Пластуни є активними учасниками шкільного життя селища. Вони проводять конференції, бесіди за круглим столом, зустрічі з ветеранами війни та національно-визвольних змагань.

   До річниці УПА юнаки та юначки організації організували вечір пам'яті

    „У терновий вінок героям" та зустріч з воїнами УПА. Організація є учасником Всеукраїнської краєзнавчої акції „Збережемо пам'ять про подвиг" по збору мате­ріалів про учасників Другої світової війни та воїнів УПА. На ос­нові зібраних матеріалів ними оформлено «Книгу пам'яті», яка зберігається у місцевому краєзнавчому музеї.

   Пластуни також займаються шефською роботою, надаючи посильну допомогу вдовам ветеранів війни та УПА, одиноким громадянам та інвалідам.

   Основним у праці пластунів є культ матері, вчителя, ровес­ника. Найцінніша риса - любов до отчого дому, рідної школи, славного краю над Дністром, до своєї держави - України.

   Шкільна пластова організація підтримує тісні зв'язки з плас­тунами інших країн. Нею налагоджено співпрацю з одним із ке­рівників міжнародного пластового руху, уродженкою м. Городенки, мешканкою Австралії п. Л. Цюрах, яка надає необхідну ме­тодичну та матеріальну допомогу юним чернелицьким пласту­нам.

   У різні періоди в Чернелицькій СШ працювали такі досвід­чені педагоги:

   Семовоник Д.М. - директор школи, відмінник народної осві­ти. В 1987 році за успіхи в педагогічній діяльності нагороджений орденом Трудового Червоного прапора.

   Пилипчук Л.І. - вчитель німецької мови, вчитель-методист, довгий час був заступником директора по навчальній роботі;

   Носко Р.І. - вчителька початкових класів, відмінник народної освіти, кавалер ордена Трудового Червоного Прапора;

   Гнатчук Н.В. - колишній заступник директора по виховній роботі, відмінник народної освіти;

   Каглян Л.В, - вчителька німецької мови, вчитель-методист;

   Качмар Н.В, - вчителька початкових класів, відмінник народ­ної освіти;

   Максимів Г.М. - відмінник народної освіти;

   Бундзяк В.Ю. - вчитель фізики, старший вчитель;

   Мадрига Ю.І. - вчитель інформатики, вчитель-методист;

   Макарук Марія Олексіївна, вчитель істо­рії, вчитель – методист;

   Випасняк Розалія Григорівна, вчитель історії, вчитель – методист;

   Кобевко О.Г. - вчитель хімії, сорівський вчитель, відмінник народної освіти.

   Сьогодні їхні традиції продовжують колишні учні:

   Блошко Наталія Іванівна - вчитель української мови і літера­тури, вчитель-методист;

   Івоняк Марія Іванівна - вчитель зарубіжної літератури, вчи­тель-методист;

   Власійчук Оксана Іванівна - вчитель зарубіжної літератури, вчитель-методист;

   Качмар Світлана Петрівна - вчитель хімії, вчитель-методист;

   Липка Світлана Іванівна – вчитель біології, вчитель-методист.

   Гордістю Чернелицької середньої школи є відомі вчені, полі­тики, освітяни, лікарі, офіцери, якими гордиться не тільки навча­льний заклад, а все селище:

   Давимука С.А., Мицкан Б.М., Стецюк П.Б., Венгринович Р.Д., Курилюк І.В., Будзик Г.П., Мицкан М.А.,Нагірний В.М., Сеник Б.М. та ін.